Három évvel a nyomozás kezdete után vádat emelhetnek pénzmosás miatt is Tarsoly Csaba ellen – írja a Magyar Idők Ibolya Tibor fővárosi főügyész közlése nyomán.
A volt Quaestor-vezér és bűntársai ellen több (sikkasztás és csalás miatti) büntetőügy van folyamatban a 77 milliárdos brókerbotrányban, amelyeket összevontan tárgyalnak. Illetve Tarsolynak egy külön ügyben kell felelnie közokirat-hamisítás miatt, amit a vádhatóság szerint Orgován Béla strómanként alkalmazásakor követett el. Már a bírósági szakasz kezdete előtti sajtótájékoztatón azt mondta Ibolya Tibor, hogy valószínűleg pénzmosásért is vádat kell majd emelni a Quaestor vezetői ellen, ám az elmúlt két évben erre nem került sor, valószínűleg külföldre beadott jogsegélyekre vártak az ügyészségen.
A Magyar Idők információi szerint januárban várható az újabb vádemelés az ügyfelektől ellopott pénz külföldre juttatott részével kapcsolatban. A lap szerint Tarsoly Csabának 2019-ben heti rendszerességgel meg kell majd jelennie a bíróságon a különböző büntetőügyeinek tárgyalásai miatt, ám azt egyelőre nem lehet megbecsülni, mikor várható ítélet ezekben.
Pénzmosással is vádolják annak a brókercégnek a vezetőjét, ahol Szijjártó minisztériuma is tartotta a pénzét
Úgy tűnik, a Quaestor a pénzügyi csalások csúcstartója.Újabb vádemelés várható januárban a Quaestor-vezér ügyében: Tarsoly Csabának immár pénzmosás miatt is felelnie kell a bíróság előtt Ibolya Tibor fővárosi főügyész szerint, írja a magyaridok.hu. A
Emlékeztetőül: harmadik éve zajlik a vád szerint 32 ezer károsultnak különösen jelentős – 77 milliárd forint – kárt okozott, bűnszervezetben elkövetett sikkasztás és csalás miatt indult büntetőeljárás Tarsoly Csaba és tíz társa ellen a Quaestor-cégcsoport csődje kapcsán. Tarsolyt és nyolc társát még egy 2,2 milliárd forint kárt okozó sikkasztással is megvádolták. Ugyanakkor a tulajdonos-cégcsoportvezetőtől polgári perben 16 milliárd forintot követel a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt. felszámolója.
Gyenis Ágnes, a HVG újságírója a „25 év, 25 nagy átverés” című könyvben „A csalások csúcstartója” címmel foglalta össze a Quaestor 25 éves történetét. Miként írja, duplán listavezető a brókerbotrányok eddigi magyarországi történetében a Quaestor-ügy. A vádhatóság szerint a vállalat mintegy kétszázmilliárd forinttal maradt adósa csak a kötvényeibe fektető ügyfeleinek, amivel nagyobb kárt okozott, mint bármelyik lebukott simlis brókercég a rendszerváltozást követő negyedszázadban. Gyenis úgy értékel: a cégcsoport húsz éven át lopta a szolgáltatásaiban megbízó emberek pénzét. Azaz a leghosszabb ideig tartó, legnagyobb kárt okozó sorozatról van szó.
A dolog azért különösen pikáns, mert a Quaestorban állomásoztatott szép summát a Szijjártó Péter vezette külügyi tárca, ám mielőtt a pénzügyi cég bedőlt volna, a minisztérium kimenekített 3,8 milliárd forintot.